Alim Şentürk - Ki̇şi̇sel Ağ Sayfası

PROJELER

Günün Sözü: “Böcek olmayı kabullenenler, ezilince şikayet etmemelidirler.”  F. Shiller

PROJELER


"Hayat bir projedir" sloganı ile başladığım bu bölümde, 2006 yılından itibaren "Proje Yönetimi" yaklaşımı ile üzerinde durduğum bazı konuları bulabilirsiniz. Gerçekten de küçük - büyük her işi bir proje gibi görmek ve bu süreçte Proje Yönetimi tekniklerini kullanmak başarının önemli anahtarlarından biri.  

  Devam Eden Projeler:

 • "Bayburt Group Şirketiçi İletişim Merkezi"

  Bayburt Grubu'nun şirketler arası iletişimi için internet kullanımını arttırmak ve yine internet üzerinden bilgi paylaşımına olanak sağalamak amacıyla geliştirilmiş bir ağ sayfası projesi. Proje kapsamında ilgili tüm içeriği hazırlamanın yanı sıra tasarım ve uygulamasını da yapacağım. Projenin ikinci ve en önemli aşaması ise, tüm ilgili kişilerin bu sistemi kullanabilmesini sağlamak.

  2006 Temmuz ayında başlayan proje devam ediyor ancak ödenek sıkıntısı yüzünden şu an askıya alınmış durumda. :)

  http://bim.bayburtinsaat.com/

 • "Sunum Projeleri"

  Bilgiyi paylaşmanın en etkili yollarından biri sunum. Doğrudan bilgi paylaşımına olanak tanırken bir yandan da sunum yapan kişinin gelişimini sağlıyor. Anlattıkça daha iyi öğreniyor ve daha etkili sunuş becerisi kazanıyorsunuz.

  Ben de naçizane bildiklerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikli olarak iki konu belirledim. Birincisi Endüstri Mühendisliği ile ilgili ağırlıklı olarak. Şimdiye kadar katıldığım organizasyonlar, seminerler, üniversitedeki dersler, okuduğum kaynaklar bu sunumun içeriğini oluşturan temel kaynaklar.

  İkincisi ise, sosyal sorumluluk üzerine. Ayrıca kulüp / topluluk yaşamı üzerine de bir bölüm. Üye olduğum vakıf, dernek vb. örgütler, sosyal sorumluluk projeleri, bugün ve gelecek üzerine izlenimler - öngörüler...

  Şu an sadece karışık halde fikirler var kafamda, ara tatilde en azından birini tamamlamayı planlıyorum. Böylece ikinci dönemde kulübümüzün "İçimizden Biri" isimli öğrencilerin bilgili oldukları konuda sunum yapmasını hedefleyen projeye de katkı sağlamak istiyorum.   

  http://www.alimsenturk.com.tr/

 • Bitmiş Projeler:

 • " Alim Şentürk Kişisel Ağ Sayfası"

  2006 yaz aylarında başladığım kişisel sayfam genel olarak 2006 Aralık ayında bitti. Bazı eklentiler ve güncelleştirmeler devam etse de ana bölümler tamamlandığı için projeyi de tamamlanmış sayıyorum... 

  2008 yılında yeni bir tasarım ve alt yapı ile yeniden yayında...

  http://www.alimsenturk.com.tr/

 • "Danışman Öğrenci Projesi"

  Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü (IESC) başkanlığını yaptığın süre içinde çeşitli organizasyonların yanında özel projeler de geliştirdik. 2005-2006 yılında fikir olarak ortaya koyduğum ve 2006-2007 yılında hazırladığım proje ile bölümümüzün yeni öğrenciler ve 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında gerek dersler gerekse de kulüp ve sosyal yaşam üzerine bilgi paylaşımını amaçlamıştık.

  Uygulamaya fırsatı bulamadığımız bu projeyi yeni yönetime devrettik.

  http://www.iesc.org.tr/

 • "İnsan Kaynakları ve Mülakat Teknikleri"

  Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü olarak 27-29 Nisan 2007'de gerçeleştirdiğimiz ve 3 gün süren organizasyonun Düzenleme Kurulu Başkanığı'nı yaptım. Atılım Üniversitesi'nde gerçekleşen ve 20 farklı üniversite ve 35 farklı bölümden 150 öğrencinin katıldığı İnsan Kaynakları etkinliğimiz büyük bir beğeni topladı. Kulübümüzün kendine has ilk büyük organizasyonunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

  Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki organizasyon sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

  http://ik.iesc.org.tr

 • " 6. Ankara Endüstri Mühendisliği Platformu"

  Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü olarak 18-19 Şubat 2006'da gerçekleştirdiğimiz 6. Ankara EM organizasyonunun Düzenleme Kurulu Başkanlığı'nı yaptım. "Tedarik Zinciri Yönetimi" konusunun iki gün boyunca 8 oturumda işlendiği organizasyona yaklaşık 700 kişi katıldı.

  Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki organizasyon sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

  http://ankaraem.atilim.edu.tr/