Alim Şentürk - Ki̇şi̇sel Ağ Sayfası

SOSYAL SORUMLULUK

ALİM ŞENTÜRK KİŞİSEL AĞ SAYFASI - WWW.ALIMSENTURK.COM.TR

Günün Sözü: “Hiçbir miras dürüstlük kadar zengin değildir.”  William Shakespeare

SOSYAL SORUMLULUK

Söylem ile eylem arasında okyanuslar vardır. (İtalyan Atasözü)


TEGV

Gönüllü (2004-...)

- 2004 yılında "Bilgisayar Öğreniyorum" derslerinde gönüllü olarak eğitim verdim.

-2006 Aralık ayında düzenlediğimiz bir kampanya ile TEGV Seyranbağları biriminden 24 çocuğa mont ve bot yardımı yaptık.

http://www.tegv.org.tr/


LÖSEV

Gönüllü (2006-...)

- Atılım Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde Lösev standı açarak ürün satışı yaptık. Üniversite içerisinde de çeşitli zamanlarda stand açarak ürün satışının yanı sıra Lösemi konusunda öğrencileri bilinçlendirmeye çalıştık.

- Atılım Üniversitesi'nde 2006 Aralık ayı içerisinde açtığımız LÖSEV standlarında 1500 YTL'lik ürün satışı ile vakfa destek olduk.

2006 ve 2007 yıllarında Atılım Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde açtığımız standlarda yaptığımız ürün satışları ile de desteğimizi sürdürdük.  

http://www.losev.org.tr/


TOG

Gönüllü (2006-2007)

- 8. Gençlik Konseyi'ne Atılım Üniversitesi'ni temsilen katıldım.

Atılım Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü ile de çalışmalar yapmaya çalıştıysak da somut şeyler ortaya koyamadık.

http://www.tog.org.tr/


TEMA

Gönüllü (2005-...)

http://www.tema.org.tr/


Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü ile SHÇEK Atatürk Çocuk Yuvası için düzenlediğimiz 23 Nisan 2006'da "250 Çocuğa 250 Ayakkabı" kampanyasına öncülük ettim.  

Yine kulübümüzle birlikte TEGV Seyranbağları birimi öğrencilerinden maddi durumu iyi olmayan 24 çocuğa Kurban Bayramı öncesi mont ve bot yardımı yaptık. (Aralık 2006)


Bu alandaki çalışmalarıma Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü, Atılım Toplum Gönüllüleri Kulübü - TOG, TEGV, LÖSEV, TEMA, JCI ve AIESEC kapsamında devam ettim. Çeşitli yoğunluklar ve öncelikler nedeni ile hepsi ile yeterince ilgilenemesem de elimden geldiğince sosyal sorumluluğumu yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonra iş hayatında da sivil toplum örgütleri ile olan bağlarımı koparmadan topluma faydalı olmayı umuyorum. 

Sosyal sorumluluk ile ilgili hedefim, iş hayatında da bu çalışmalara devam edebilmek ve ilerde kuracağım bir vakıf ile daha büyük projeler gerçekleştirebilmek.

Toplum için varım. Dünyamı değiştirmek, dünyayı değiştirmek istiyorum. TOG'un çok sevdiğim bir söylemi var: Eleştirmek değil, değiştirmek için. Gönüllüyüz. Çünkü dünyayı toplumsal sorumluk bilincine sahip insanların kurtaracağına inanıyorum. Tek başıma dünyayı kurtaramayacağımı da biliyorum. Ama herkes üzerine düşeni yapar ve buna inanırsa kesinlikle olur.

Yine çok sevdiğim bir söylem:

Sen yoksan, bir eksiğiz!