Alim Şentürk - Ki̇şi̇sel Ağ Sayfası

BİLGİ PAYLAŞIMI

ALİM ŞENTÜRK KİŞİSEL AĞ SAYFASI - WWW.ALIMSENTURK.COM.TR

Günün Sözü: “Hiçbir miras dürüstlük kadar zengin değildir.”  William Shakespeare

BİLGİ PAYLAŞIMI

ÖDEV - RAPOR - SUNUM

(Bilgi Paylaştıkça Artar)

Üniversite öğrenimim boyunca hazırladığım tüm ödev, rapor, sunum ve benzeri öğeleri burada yayınlıyorum. Umarım birilerine faydalı olur...


1- Petkim - Üretim Stajı (Temmuz 2005)

İkinci sınıf sonundaki 20 günlük üretim stajımı Petkim - Aliağa tesislerinde yaptım. Staj sürem boyuna ACN fabrikasında bulundum. Petrokimya sektörü benim için değişik bir tecrübe oldu...

Staj raporunu indirmek için tıklayın!


2- IE 304 (Information Management) Projesi

Ders kapsamında gruplar halinde çeşitli projeler yaptık. Bizim yaptığımız proje Ankara'da bir benzin istasyonuna yeni bir bilgi sistemi kurulmasına yönelikti.

Proje raporunu indirmek için tıklayın!

Proje sunumunu indirmek için tıklayın!


3- IE 306 (Supply Chain Management-I) Projesi

Benzer şekilde bu ders kapsamında da gruplar halinde çeşitli projeler yaptık. Projeler genellikle büyük firmaların Tedarik Zincirleri üzerineydi. Bizim projemiz biraz farklı olarak ilaç ve kimya sektöründeki tedarik zinciri üzerineydi. İlaç sektörünün temeli olan kimya sektöründen çok ilaç sektörü üzerinde durduk ve bize yabancı olan bir sektör hakkında da bilgi sahibi olduk.

Proje raporunu indirmek için tıklayın!

Proje sunumunu indirmek için tıklayın!

Bir rapor yazma hikayesi için tıklayın!


4- IE 316 - Ergonomi Projesi

Gruplar halinde 5 farklı konu başlığında projeler hazırladık. Bizim konu başlığımız "Physiological Aspects" idi. Anladığımız kadarı ile bir şeyler hazırlamaya çalıştık.

Proje raporunu indirmek için tıklayın!


5- IE 318 - Kalite Projesi

Kalite dersi kapsamında özellikle ISO 9001 kalite sistemini inceledik. Buna bağlı olarak da ISO 9001 kalite sistemini uygulayan bir şirkette proje yapmamız istendi. Yine gruplar halinde çeşitli firmalarda proje hazırladık. Biz projemizi Coca-Cola İçecek A.Ş.'de yaptık. Temel konumuz 'Purchasing' idi. Bu proje sayesinde de ISO 9001 - kalite sistemleri hakkında büyük ölçüde bilgi sahibi oldum.

Proje raporunu indirmek için tıklayın!


6- IE 404 - Seminer Dersi - Poster Çalışması

Seminer dersinde dönem boyunca seminerlere katılıyorsunuz ve notunuzun büyük bir bölümü seminerlere katılım ve sorduğunuz sorulardan veriliyor. Notunuzun bir bölümü de dönem sonunda hazırladığınız posterden veriliyor. Yine gruplar halinde yapılan poster çalışması için konu seçimi serbest. Son dönemlerde ilgi alanımız olmaya başlayan lojistik / tedariz zinciri yönetimi ile birlikte onunla ilgili bir konu seçmek istedik. Ama bir poster için bir alt başlık bulmak gerekiyordu. Ve biz de "Outsourcing of Material Handling" konusunu seçtik. (Malzeme elleçlemede dış kaynak kullanımı).

Poster afişi için tıklayın! (Açılan resim üzerinde sağ tıklayıp resmi kaydedebilirsiniz. Böylece resmi büyütüp yazıları kolaylıkla okuyabilirsiniz. Resim mümkün olduğunca yüksek çözünürlükte kaydedilmiştir.)


7- Dedeman - Yönetim Stajı


8- IE 401, 402 Bitirme Projesi