Alim Şentürk - Ki̇şi̇sel Ağ Sayfası

ÜNİVERSİTE

ALİM ŞENTÜRK KİŞİSEL AĞ SAYFASI - WWW.ALIMSENTURK.COM.TR

Günün Sözü: “Hiçbir miras dürüstlük kadar zengin değildir.”  William Shakespeare

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

Atılım Üniversitesi 1996 yılında Ankara'da Atılım Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi'nin amacı; bilgi çağının gerektirdiği evrensel "bilgiye ulaşım" ve "bilgi kullanım" yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmektir.

Atılım Üniversitesi resmi sayfası:  http://www.atilim.edu.tr


Alim Şentürk ve Atılım Üniversitesi

Atılım Üniversitesi'ne 2003 yılında girdim. Endüstri Mühendisliği bölümünü ek kontenjan ile kazandım. Hazırlık atlama sınavına girdim ve başarılı oldum. Hazırlığı atlamıştım ama ek kontenjan yüzünden biraz geç geldiğim için ilk dönem kaydımı dondurup ikinci dönem başlamayı uygun gördüm. Bu süre zarfında da hazırlık sınıflarından birine misafir öğrenci olarak katıldım. Sınav, ödev, devamsızlık, geçme-kalma vb. kaygılar olmadığı için üniversitedeki ve belki de şimdiye kadar geçirdiğim en güzel eğitim dönemiydi :) Ücretsiz kurs gibiydi.

İkinci dönem bölüme geçtiğimde düzensiz öğrenci olduğum için aldığım dersler de biraz düzensiz oldu. Yine de bir şekilde ayarlandı ve derslerde de çok zorlanmadım. Her dönem biraz fazla ders alarak yarım dönemi tamamlamaya çalıştım. Büyük ölçüde tamamladım da. Eğer bir aksilik olmazsa 2006-2007 yılı sonunda mezun olacağım ve böylece üniversitenin tamamını 3.5 yılda bitirmiş olacağım. Ne büyük bir başarı gibi yazmışım değil mi? :)

Sonlara yaklaştıkça -her zamanki gibi- biteceği için üzülüyorum. Nasıl geçti 3 yıl anlamadım bile. Üniversite hayatım gerçekten de dolu dolu geçtiği için geriye dönük düşündüğümde boşa geçmiş 3-4 yıl görmediğim için mutluyum :)   

Üniversitede aldığım dersler, yaptığımız ödev ve projelerle ilgili dosyaları Üniversite başlığının altındaki Bilgi Paylaşımı bölümüne ekledim. Umarım birilerine faydalı olur...